Skóra jest zwierciadłem zdrowia

Skóra jest największym narządem naszego organizmu i stanowi wiele istotnych funkcji. Bierze udział w procesie termoregulacji, umożliwia odbieranie bodźców płynących ze środowiska zewnętrznego, chroni narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami. Nie bez przyczyny mówi się, że skóra jest zwierciadłem zdrowia. To ona jako pierwsza sygnalizuje, w jakim stanie psychicznym i fizycznym jesteśmy. Pamiętajmy aby o nią dbać już od pierwszych dni życia.

Piękno jest w Tobie

Stres, zła dieta, zanieczyszczenia środowiska, brak snu – to wszystko wpływa na wygląd naszej skóry, prowadząc do przyspieszenia procesu starzenia się skóry, powstawania stanów zapalnych i utraty promiennego wyglądu. Jak temu zaradzić? Poznaj nasze 3 kroki do osiągnięcia pięknej i zdrowej skóry.

Krok 1: pamiętaj o aktywności fizycznej i higienie snu. Uprawianie sportu zwiększa przepływ krwi a co za tym idzie, poprawia dostarczanie substancji odżywczych oraz usuwa toksyny i wolne rodniki. Regularny sen, 7 – 8 godzin, przynosi wielkie korzyści dla zdrowia i urody. To właśnie w nocy następuje produkcja włókien kolagenowych, kosmetyki lepiej się wchłaniają a usprawnione krążenie umożliwia wydalenie toksyn z organizmu.

Krok 2: prawidłowa dieta i nawodnienie organizmu. Niejednokrotnie wygląd skóry odzwierciedla stan naszych jelit i jakość pokarmów, które spożywamy. Dieta korzystna dla zdrowej skóry powinna być bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz tłuszcze pochodzenia roślinnego. Odpowiednie nawodnienie organizmu zwiększa nawilżenie skóry, sprawia że odzyskuje ona zdrowy wygląd, elastyczność i jędrność.

Krok 3: świadoma pielęgnacja. Pielęgnacją skóry można poprawić jej jakość ale również można jej zaszkodzić. Źle dobrane produkty czy nieprawidłowo wykonywany demakijaż wpływają negatywnie na stan naszej skóry i mogą powodować powstawanie stanów zapalnych. Warto oddać się w ręce profesjonalisty, który dobierze indywidualną pielęgnację skóry.

Czasem niewiele trzeba aby nasza skóra odwdzięczyła się zdrowym i promiennym wyglądem. I pamiętaj – jeżeli potrzebujesz pomocy, zasięgnij porady u specjalistów Arte Medicina Kraków.

Świadoma pielęgnacja Racjonalne odżywianie Nawadnianie organizmu Uzupełnianie niedoborów