Skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który od lat cieszy się popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Taka metoda usuwania zbędnego owłosienia jest całkowicie bezpieczna i wysoce skuteczna.

W Arte Medicina Kraków zabiegi depilacji laserowej wykonujemy laserem diodowym o długości fali 805 nm oraz 1060 nm, którego działanie potwierdzają liczne badania kliniczne.

Jak to działa?

Światło laserowe pochłaniane jest przez barwnik włosa – melaninę, co powoduje jego trwałe zniszczenie. Dlaczego więc podczas jednego zabiegu nie usuniemy wszystkich włosów? Odpowiedzią na to pytanie jest cykl życia włosa charakteryzujący się trzema fazami wzrostu: anagen, katagen i telogen.

  • Anagen to faza aktywnego wzrostu włosa i jej długość jest uzależniona od umiejscowienia. W przypadku włosów na głowie anagen trwa ok. 2-7 lat, na twarzy ok. 6 tygodni a na nogach ok. 12 tygodni
  • Katagen to faza przejściowa, w której procesy rozrodcze włosa zostają zahamowane i jest on wypychany ku górze
  • Telogen to faza spoczynku. Włos przestaje być odżywiany, obumiera i wypada

Włosy na naszym ciele są w różnych fazach wzrostu. Gdyby wszystkie równocześnie przechodziły tę samą fazę, rownież wszystkie wraz by wypadły. Nie wiadomo dokładnie, w której fazie znajdują się poszczególne włosy. Depilacja laserowa jest skuteczna dla włosów w fazie anagenu, stąd konieczność powtarzania jej w kilku- lub kilkunastotygodniowych odstępach

Wykwalifikowany personel Certyfikowany sprzęt Wysoka skuteczność