Dodatnie temperatury a zabiegi laserowe

Słoneczne dni i dodatnie temperatury to coś, na co wszyscy czekamy z utęsknieniem. Czy taka pogoda stoi na przeszkodzie do wykonywania zabiegów laserowych? A może nie jest żadnym przeciwwskazaniem? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Czy z nadejściem wiosny mogę jeszcze robić zabiegi laserowe?

Tak! Z nadejściem wiosny możesz korzystać z zabiegów laserowych. Jest jednak pewien warunek – Twoja skóra w obszarze zabiegowym nie może być opalona. Obecność opalenizny na skórze wiązałaby się z ryzykiem jej poparzenia i brakiem osiągnięcia pożądanych efektów.

A co po zabiegu? 

Po zabiegu laserowym chroń skórę przed słońcem, stosuj wysokie filtry UV, a nic złego się nie powinno wydarzyć. Prawda jest taka, że zabiegi wykonywane w miejscach trudno dostępnych dla słońca (np. depilacja laserowa pach lub bikini), możesz kontynuować praktycznie przez cały rok. Jeżeli jednak planujesz wyjazd i będziesz regularnie przebywać na słońcu w towarzystwie wysokich temperatur, odłóż zabieg w czasie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Specjaliści w Arte Medicina zawsze dobierają parametry zabiegowe na podstawie oceny Twojej skóry oraz informują o dokładnych zaleceniach pozabiegowych. Z nami możesz czuć się bezpiecznie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim Pamiętaj o filtrach UV