Modelowanie sylwetki bez tajemnic. Jak działa fala radiowa?

Modelowanie sylwetki przez rozgrzewanie? Tak! To możliwe. Zabiegi radiofrekwencji wykorzystują efekt podgrzania tkanek, który jest wynikiem przepływu przez skórę prądu o wysokiej częstotliwości. W Arte Medicina Kraków zabieg fali radiowej przeprowadzany jest na certyfikowanym medycznie urządzeniu, przez doświadczonego kosmetologa.

Efekty w skórze właściwej i tkance tłuszczowej

Tripolarna fala radiowa powoduje podgrzanie włókien kolagenowych nawet do 60 stopni Celsjusza, co wpływa na ich ponowny skręt i uporządkowanie całej struktury. Stanowi to pierwszy widoczny efekt pozabiegowy w postaci poprawy napięcia oraz kolorytu skóry. Dodatkowo wysoka temperatura umożliwia zastymulowanie procesu tworzenia się nowych włókien kolagenowych.

Wpływ fali radiowej powoduje również podgrzanie tkanki tłuszczowej, rozpoczynając tym samym proces selektywnej termolipolizy. Trójglicerydy zawarte w komórkach tłuszczowych – adipocytach, ulegają rozpadowi. W ten sposób doprowadzamy do upłynnienia tkanki tłuszczowej, umożliwiając jej szybsze usunięcie.

W Arte Medicina Kraków dbamy o Twoje dobre samopoczucie. Już dzisiaj zrób coś dla siebie i umów wizytę w naszej Klinice!

Redukcja tkanki tłuszczowej Poprawa napięcia skóry Redukcja cellulitu Efekty już po pierwszym zabiegu