Pielęgnacja to podstawa

Promieniowanie słoneczne, wysokie temperatury, pocenie się – na te czynniki narażona jest nasza skóra latem. Brak właściwej pielęgnacji i ochrony przed promieniowaniem, może spowodować przyspieszenie procesu starzenia się skóry, pojawienie się przebarwień czy też nadmiernie ją wysuszyć.  Zadbaj o prawidłową pielęgnację, która pomoże zachować zdrowy i promienny wygląd na długo.

W codziennej pielęgnacji warto postawić na stosowanie trzech grup kosmetyków: chroniących przed promieniowaniem słonecznym, nawilżających oraz antyoksydantów. Dlaczego akurat te? Dowiesz się o tym w dalszej części artykułu.

Fotoprotekcja, nawilżanie, antyoksydacja

Ochrona przed słońcem. Promieniowanie słoneczne może być bardzo szkodliwe dla naszej skóry. Dlatego najważniejszym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry latem jest stosowanie odpowiedniego filtru przeciwsłonecznego. Wybierz krem ochronny o wysokim SPF (faktorze ochrony przeciwsłonecznej) i aplikuj go regularnie na twarz i ciało przed każdym wyjściem na zewnątrz. Pamiętaj również o reaplikacji w ciągu dnia.

Nawilżanie. Latem nasza skóra może łatwo się odwodnić z powodu wysokich temperatur i częstego pocenia się. Dlatego niezwykle istotne jest regularne nawilżanie skóry. Wybierz lekki krem nawilżający, który nie tylko dostarczy skórze niezbędnej wilgoci, ale także nie będzie jej obciążał. Jeśli masz skłonność do przetłuszczania się, zastanów się nad zastosowaniem nawilżającego żelu lub emulsji, które zapewnią świeży i lekki efekt.

Antyoksydacja. Antyoksydanty to substancje, które neutralizują wolne rodniki i chronią naszą skórę przed stresem oksydacyjnym, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu i innym negatywnym skutkom. Wolne rodniki powstają w skórze na skutek promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń powietrza czy też stresu. Warto wdrożyć kosmetyki z zawartością witaminy C, koenzymu Q10, polifenoli oraz resweratrolu.

Co jeszcze?

Nie można zapomnieć o codziennym oczyszczaniu skóry. Zwłaszcza wieczorem należy dokładnie usunąć resztki makijażu, potu, łoju oraz kurzu. W razie potrzeby warto skorzystać z peelingów dostosowanych do potrzeb skóry.

Piękna skóra zależy również od tego, co jemy. Latem warto skoncentrować się na diecie bogatej w owoce i warzywa, które są pełne przeciwutleniaczy i składników odżywczych. Wprowadź do swojego menu świeże jagody, cytrusy, awokado, ogórki i szpinak, które pomogą w utrzymaniu zdrowej i promiennej skóry.