Porozmawiajmy o okolicy oka – zabiegi i pielęgnacja

Skóra wokół oczu jest jednym z najdelikatniejszych obszarów naszego ciała. Jest cienka i delikatna. Szybciej się przesusza oraz traci swoją elastyczność, przez co najwcześniej zdradza oznaki zmęczenia i starzenia się. Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji domowej oraz gabinetowej. Jakiej? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Uwarunkowania genetyczne, upływ czasu, palenie tytoniu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne – to tylko kilka czynników mających szczególny wpływa na wygląd oraz tempo starzenia się skóry wokół oczu. Poznaj kilka wskazówek i zaleceń, które pomogą Ci zachować zdrową i promienną skórę tej delikatnej okolicy.

Pielęgnacja domowa, styl życia i zabiegi profesjonalne

Delikatne oczyszczanie. Pierwszym krokiem w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania skóry jest jej dokładne oczyszczanie. Wybierz delikatny produkt myjący, bez zawartości alkoholu oraz środków drażniących. 

Nawilżanie. Skóra wokół oczu potrzebuje intensywnego nawilżenia. Wybierz krem nawilżający przeznaczony do tego obszaru, z zawartością kwasu hialuronowego, witaminy E, C, czy ekstraktów roślinnych.

Chroń przed słońcem. Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry. Stosuj kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i pamiętaj o reaplikacji w ciągu dnia.

Odpowiednie nawodnienie i zdrowy styl życia. Picie odpowiedniej ilości wody jest kluczowe dla zachowania zdrowego wyglądu skóry. Stosuj dietę bogatą w antyoksydanty, witaminy i minerały, aby cieszyć się promienną skórą przez długie lata.

A co z zabiegami?

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna oferują szereg zabieg przeznaczonych do skóry wokół oczu. 

Mezoterapia mikroigłowa – wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry przy użyciu mikronakłuć. Zabieg jest w pełni kontrolowany przez operatora i bezpieczny. 

Mezoterapia igłowa – iniekcja koktajli witaminowych, aminikwasów oraz kwasu hialuronowego w głąb skóry.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa – iniekcja preparatu powstałego poprzez pobranie i odwirowanie krwi własnej pacjenta. Zawierają liczne czynniki wzrostu i mają zdolności regeneracyjne.

Podsumowując, pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga szczególnej uwagi i zachowania delikatności. Na sukces składa się pielęgnacja domowa, styl życia oraz zabiegi profesjonalne. Postaw na zdrowie i promienne spojrzenie. Umów się do specjalistów w Arte Medicina Kraków już dziś!