Wiotkość skóry

Wiotkość skóry jest powszechnym problemem, dotykającym ludzi w różnym wieku. To naturalny proces zachodząc wraz z upływem czasu, ale może być również wynikiem innych czynników. W poniższym artykule przyjrzymy się głównym przyczynom wiotkości skóry oraz przedstawimy metody jej redukcji.

Przyczyn powstawania wiotkiej skóry jest co najmniej kilka. Do najważniejszych zaliczają się:

Starzenie się. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na powstawanie wiotkiej skóry jest starzenie się. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i kolagen oraz staje się cieńsza.

Utrata masy ciała. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu wiotkiej skóry jest gwałtowna utrata masy ciała. Skóra nie zawsze ma czas na dostosowanie się do zmiany w objętości ciała.

Ciąża. Rozciąganie skóry w trakcie ciąży, zwłaszcza w okolicach brzucha i bioder, może prowadzić do uszkodzenia włókien kolagenowych, co wpływa na jędrność skóry.

Od naturalnych środków po zaawansowane zabiegi

Wiotkość skóry na ciele to złożony problem, którego przyczyny mogą być różnorodne. Wiele z tych czynników, takich jak starzenie się czy utrata masy ciała, są naturalnymi procesami życiowym. Niemniej jednak istnieją sposoby, aby minimalizować wpływ tych czynników i zachować jędrną skórę. Odpowiednia pielęgnacja, unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz zdrowy styl życia mogą znacznie przyczynić się do utrzymania dobrej kondycji skóry. 

We współczesnej medycynie estetycznej istnieją również zabiegi przeznaczone dla wiotkiej skóry. Lekarze medycyny estetycznej w Arte Medicina Kraków przeprowadzają kompleksową terapię służącą do biologicznego remodelowania skóry, która utraciła jędrność. Terapia, poprzez swoje działanie naprawcze, wpływa na fizjologiczny proces starzenia się tkanki, którego skutki obejmują obniżone nawodnienie skóry, zmiany w zakresie włókien sprężystych i kolagenu w skórze właściwej, a także utratę napięcia tkankowego i kolorytu skóry.

Terapia polega na wykonaniu dwóch zabiegów iniekcyjnych w odstępie 30 dni oraz zastosowanie domowej pielęgnacji między zabiegami. W ramach terapii Pacjent otrzymuje zestaw do pielęgnacji domowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!