Zatrzymaj czas!

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów redukujących zmarszczki jest iniekcja toksyny botulinowej. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu zabiegowi oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem fizjologicznym zachodzącym u każdego człowieka. Z wiekiem skóra traci elastyczność i zdolność do wytwarzania kolagenu, co powoduje powstawanie zmarszczek. Najczęstszymi miejscami występowania zmarszczek na twarzy jest obszar czoła, między brwiami, okolicy oczu i ust.

Jak działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest naturalną toksyną, która prowadzi do zahamowania uwalniania acetylocholiny. Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za przekaźnictwo impulsów do mięśni. W wyniku podania toksyny botulinowej dochodzi do zablokowania połączeń nerwowych, które powodują skurcze mięśni, co pozwala na ich rozluźnienie oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Wskazaniami do zastosowania toksyny botulinowej, są:

  • zmarszczki poprzeczne na czole oraz między brwiami
  • zmarszczki okolicy oczu, tzw. „kurze łapki”
  • korekta kształtu i lekkie uniesienie brwi

 

Bezpieczeństwo i efekty. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny. Efekty utrzymują się od 4 do 8 miesięcy, po czym zaleca się powtórzenie terapii, aby podtrzymać efekty. Pamiętaj, że toksyna botulinowa jest lekiem i podawać ją mogą wyłącznie lekarze.

Czy zabieg jest bolesny? Wstrzyknięcie toksyny botulinowej może być związane z minimalnym dyskomfortem, jednak większość pacjentów nie odczuwa znacznego bólu. W celu zminimalizowania ewentualnego dyskomfortu, stosujemy kremy znieczulające.

Dlaczego warto wybrać się na ten zabieg do Arte Medicina Kraków? W Arte Medicina zabieg ten wykonują wyłącznie doświadczeni lekarze. Dbamy o indywidualne podejście do każdego Pacjenta oraz zawsze konsultujemy się z nim przed zabiegiem, aby dopasować go do jego potrzeb i oczekiwań.

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej to skuteczny i bezpieczny sposób na odmłodzenie skóry. Dzięki temu zabiegowi możesz uzyskać redukcję zmarszczek, przy jednoczesnym zachowaniu ekspresji twarzy. Jeżeli jesteś zainteresowany/a zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej w Krakowie, serdecznie zapraszamy do Arte Medicina, gdzie doświadczony zespół zadba o Twój piękny wygląd.