Wszystko, co musisz wiedzieć o mezoterapii igłowej

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz mniej jędrna i elastyczna, traci swój młodzieńczy blask, a w okolicy oczu pojawiają się zasinienia i obrzęki. Ponadto brak snu, aktywności fizycznej oraz mało odżywcza dieta nie pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Skuteczną i bezpieczną metodą zabiegową dla osób zmagających się z takimi problemami jest mezoterapia igłowa.

Ten popularny zabieg z powodzeniem wykorzystywany jest w celu poprawy nawilżenia skóry, rewitalizacji oraz działania anti-aging. Jak wygląda? Jakie preparaty są używane do mezoterapii? Dowiesz się w dalszej części naszego artykułu!

Jak wygląda zabieg i na jaki preparat się zdecydować?

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności skóra zostaje dokładnie przygotowana, czyli oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń oraz zdezynfekowana. Następnie na około 30 minut nakłada się krem znieczulający. Po upływie tego czasu wykonuje się serię mikronakłuć skóry za  pomocą cienkiej igły. Podczas nakłuwania, w głąb skóry podawane są bezpośrednio substancje aktywne, których zadaniem jest głębokie nawilżenie, regeneracja i rewitalizacją skóry.

Bezpośrednio po zabiegu mogą utrzymywać się niewielkie pęcherzyki na powierzchni skóry, które zazwyczaj ulegają wchłonięciu do około godziny po zabiegu. Mogą się zdarzyć również drobne siniaczki, jednak nie uniemożliwia to nałożenia makijażu w kolejnych dniach.

Jakie substancje są podawane w trakcie mezoterapii?

Większość preparatów wykorzystywanych do zabiegu to mieszanki kilku substancji. Poniżej przedstawiamy te najczęściej używane:

  • kwas hialuronowy – wiodący składnik większości preparatów. Dzięki swoim zdolnościom wiązania wody w skórze, przywraca jej nawilżenie, poprawia sprężystość i elastyczność.
  • witaminy – np. wit. A przyspiesza odnowę komórkową, wit. B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, wit. C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach.
  • kwasy nukleinowe – umożliwiają regulację syntezy białek.
  • składniki mineralne

Nie wiesz na jaki preparat się zdecydować? Bez obaw! Specjaliści Arte Medicina Kraków wybiorą taki, który będzie idealnie pasował do potrzeb Twojej skóry!