Zabiegi medycyny estetycznej latem

Lato to czas urlopów, ciepłych dni i odpoczynku na świeżym powietrzu. To również czas, w którym wiele osób zastanawia się, czy mogą bezpiecznie korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Obawa przed wpływem promieniowania słonecznego i wysokimi temperaturami często powstrzymuje nas przed wizytą u specjalisty. Tymczasem zdecydowaną większość zabiegów estetycznych możemy wykonywać w miesiącach letnich, pod warunkiem przestrzegania kilku podstawowych zasad.

Zabiegi estetyczne bezpieczne latem

Wokół możliwości i bezpieczeństwa wykonywania zabiegów medycyny estetycznej w sezonie letnim narosło wiele mitów. Z biegiem lat okazuje się, że zwiększone nasłonecznienie nie jest przeciwwskazaniem do ich wykonywania, ani nie wpływa negatywnie na ostateczny efekt. Podstawowym warunkiem umożliwiającym skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej latem jest fotoprotekcja okolicy zabiegowej.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać w lecie?

Toksyna botulinowa i kwas hialuronowy to najczęściej wybierane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do ich wykonania potrzebujemy tylko kilka niewielkich wkłuć, dzięki czemu nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są skuteczne także w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni czy stóp. Latem możemy bez obaw korzystać z tych zabiegów, jednak warto pamiętać, aby unikać wysiłku fizycznego i ekspozycji na słońce kilka dni po zabiegu. Zminimalizuje to ryzyko obrzęków i zasinień.

Mezoterapia igłowa, czyli wstrzyknięcie substancji odżywczych, nawilżających i regenerujących bezpośrednio w skórę. To zabieg wręcz wskazany latem, kiedy nasza skóra ulega przesuszeniu. Podobnie jak w przypadku zabiegów z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, obowiązuje kilkudniowe unikanie wysiłku fizycznego oraz promieniowania słonecznego.

Stymulatory tkankowe można określić zastrzykiem młodości, które  powodują że tkanki w skórze regenerują się od wewnątrz. Zabiegi z użyciem stymulatorów pozwalają zachować odświeżoną, promienną i młodą skórę na dłużej.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa polegają na podaniu preparatu uzyskanego z krwi własnej pacjenta powodując mocne odżywienie i regenerację skóry. Podawane w formie mezoterapii nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, a efekty są widoczne niemal natychmiast.

Jak przygotować się do zabiegów latem?

Ochrona przeciwsłoneczna. Niezależnie od rodzaju zabiegu, ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowa. Stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym i ochroną przeciw UVA zapobiega powstawaniu przebarwień i przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Nawilżanie skóry. Wysokie temperatury powietrza sprawiają, że skóra dużo szybciej traci wodę i ulega przesuszeniu. Regularne nawilżenie skory przed i po zabiegach estetycznych umożliwia jej szybszą regenerację i zachowanie zdrowego wyglądu.

Konsultacja z lekarzem. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. W Arte Medicina w Krakowie każdy zabieg poprzedzony jest taką konsultacją. Lekarz pomoże dobrać zabieg odpowiedni do potrzeb skóry, a także udzieli wskazówek w zakresie pielęgnacji.

Podsumowanie

Lato wcale nie musi być przeszkodą w dbaniu o wygląd i kondycję naszej skóry. Pamiętajmy o niej cały rok, a odpłaci się nam zdrowym wyglądem na długie lata. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej, większość zabiegów medycyny estetycznej możemy wykonywać również w cieplejszych miesiącach. Pamiętajmy o podstawowych zasadach pielęgnacji i cieszmy się piękną i zdrową skórą każdego dnia!