Blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe powstają na skutek ciężkiego przebiegu trądziku. Poznaj skuteczne metody usuwania blizn potrądzikowych w Krakowie

Trądzik jest najpowszechniejszą chorobą skóry dotykającą zarówno nastolatków jak i dorosłych. W ciężkim przebiegu trądziku, po jego wyleczeniu na powierzchni skóry mogą powstać blizny zanikowe zwane również atroficznymi.

Skuteczne usuwanie blizn w Krakowie

Blizny potrądzikowe (zanikowe, atroficzne) powstają na skutek nieprawidłowego procesu gojenia, przebiegającego z obniżoną produkcją kolagenu i tworzą niewielkie wgłębienia poniżej powierzchni otaczającej skóry.

Wyróżniamy 3 rodzaje blizn atroficznych:

  • blizny typu ice – pick – kształtem przypominają sople lodu. Są wąskie, w przekroju tworzą literę V.
  • blizny typu boxcar – są płytsze niż blizny ice – pick. Kształtem przypominają wagon, a w przekroju kwadrat. Występują zazwyczaj na policzkach, żuchwie i skroniach.
  • blizny typu rolling – są bliznami bardzo szerokimi, ale płytko zagłębionym. W przekroju tworzą literę M.

U jednej osoby mogą występować wszystkie typy blizn.

Poznaj metody redukcji blizn

Proces usuwania blizn jest długi i wymaga uzbrojenia się w cierpliwość. Zazwyczaj należy wykonać kilka zabiegów, które spowodują spłycenie blizny i wygładzenie skóry. Skuteczne terapie to terapie łączone, polegające na wykonaniu serii zabiegów, niejednokrotnie składających się z połączenia różnych technologii.

Szczególnie skutecznymi są:

  • zabieg laserem frakcyjnym z osoczem bogatopłytkowym
  • zabieg laserem frakcyjnym z fibryną bogatopłytkową
  • zabieg laserem frakcyjnym z mezoterapią mikroigłową

Nasi lekarze i kosmetolodzy to doświadczeni specjaliści, którzy zaplanują terapię na miarę Twoich potrzeb. W Arte Medicina wiemy jak skutecznie usunąć blizny potrądzikowe, przerostowe oraz keloidy.