Menopauzalny zespół moczowo - płciowy

Menopauzalny zespół moczowo – płciowy, to stosunkowo nowy termin opisujący szereg objawów z dolnych dróg moczowo – płciowych, związanych z niedoborem estrogenów (menopauzą). Wcześniejsze nazwy, takie jak zanikowe zapalenie pochwy oraz zanik sromu i pochwy, nie uwzględniały częstych objawów moczowych związanych z menopauzą. W odpowiedzi na zmniejszenie stężenia estrogenów dochodzi do suchości, podrażnienia i świądu pochwy, co może powodować uczucie dyskomfortu i bólu, zmniejszenie nawilżenia pochwy podczas stosunku, a także zwiększać ryzyko infekcji pochwy i dróg moczowych.

Jak wygląda zabieg?

W zabiegu leczenia menopauzalnego zespołu moczowo – płciowego, wykorzystuje się nieablacyjny tryb lasera Erbowo-Yagowego. Energia cieplna lasera osadza się w tkance błony śluzowej, powodując wzrost właściwości glikogenu – składnika kolagenu oraz poprawę unaczynienia nabłonka a także tworzenie się nowych naczyń krwionośnych i kolagenu. 

Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć, jednakże należy przez 1 – 2 tygodnie unikać aktywności seksualnej.

Dla osiągnięcia efektu zaleca się wykonanie 3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Lista rekomendowanych zabiegów