Trądzik pospolity

Trądzik jest najpowszechniejszą chorobą skóry dotykającą zarówno nastolatków jak i dorosłych.

Wykwity skórne w postaci grudek, krost i stanów zapalnych nie powinny być usuwane w warunkach domowych. Aby skutecznie zwalczyć trądzik, najlepiej skontaktować się ze specjalistą i ustalić plan leczenia.

Dlaczego masz trądzik?

Przyczyny powstawania trądziku pospolitego są bardzo złożone. Na jego przebieg mają wpływ czynniki wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne.

Do wewnątrzpochodnych przyczyn powstawania trądziku zaliczają się m. in.: czynniki genetyczne, nadmierna aktywność gruczołów łojowych i wpływ hormonów, nieprawidłowy proces keratynizacji, nadmierna proliferacja w obrębie mieszka włosowego przez Cutibacterium acnes.

Do przyczyn zewnątrzpochodnych zalicza się m.in.: brak prawidłowej diety, stres, palenie papierosów, zaburzenia rytmu snu, nieprawidłowa pielęgnacja skóry.

Trądzik może przybierać różne postaci: zaskórnikową, grudkową, grudkowo-krostkową, ropowiczą, bliznowcową, skupioną oraz odwróconą.

Skuteczne leczenie trądziku pospolitego w Krakowie

Prawidłowa diagnoza i poznanie przyczyny powstawania trądziku jest kluczem w zaplanowaniu skutecznej terapii farmakologicznej oraz zabiegowej. Dermatolodzy i kosmetolodzy w Arte Medicina dokładają wszelkich starań by Pacjent czuł się komfortowo, a wybrane leczenie przyniosło oczekiwane efekty.

Skuteczne leczenie trądziku to niejednokrotnie terapia farmakologiczna + leczenie zabiegowe + odpowiednia pielęgnacja domowa. Tak przygotowany i realizowany plan terapii pomoże wyleczyć trądzik raz na zawsze. Zaufaj naszym specjalistom i doświadczeniu. Wybierz Arte Medicina w Krakowie.