Zmarszczki

Starzenie się skóry jest naturalnym, biologicznym i nieuniknionym procesem. Możemy go jednak spowolnić! Sprawdź w jaki sposób usuwamy zmarszczki w Krakowie

Spowolnienie procesów regeneracyjnych, obniżenie odporności na stres oksydacyjny, zmniejszenie aktywności biologicznej komórek. To nieuniknione zmiany zachodzące w naszym organizmie wraz z wiekiem, które prowadzą do powstawania zmarszczek. Proces starzenia się skóry można jednak spowolnić. Sprawdź, w jaki sposób!

Usuwanie zmarszczek w Arte Medicina

Starzenie się skóry wiąże się nie tylko ze zmniejszoną zdolnością regeneracyjną organizmu. To także zaburzenia gospodarki hormonalnej, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia metaboliczne, ale i przewlekła ekspozycja na promieniowanie UV we wcześniejszych latach oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry.

Poznaj rodzaje zmarszczek

Zmarszczki mimiczne – wynikają z dynamicznych ruchów mięśni wyrazowych twarzy (marszczenie, podnoszenie brwi, mrużenie oczu). To np.: zmarszczki wokół oczu „kurze łapki”, zmarszczka między brwiami „lwia zmarszczka”, zmarszczki wokół ust „zmarszczki palacza”, zmarszczki na nosie „zmarszczki królicze”.

Zmarszczki grawitacyjne – związane są z fizjologicznym procesem starzenia się. Skóra staje się mniej jędrna i poddaje się grawitacji. Do zmarszczek grawitacyjnych zaliczamy bruzdy niesiwi – wargowe, linie marionetki, zmarszczki na policzkach.

Zmarszczki posłoneczne – nadmierne korzystanie z promieniowania UV prowadzi do przesuszenia i ścieńczenia skóry oraz degeneracji kolagenu. Są charakterystyczne dla szyi i dekoltu – skóra wygląda na lekko pogniecioną.

Zmarszczki atroficzne – związane są ze spadkiem estrogenów w okresie menopauzy. Skóra traci swoją gęstość, zanika tkanka podskórna. Policzki stają się zapadnięte, powstają tzw. „chomiki”.

Usuwanie zmarszczek i spowolnienie procesu starzenia jest możliwe w zależności od ich głębokości i ilości. Warto zadbać o profilaktykę anti-aging już w wieku 25 – 30 lat. Głębsze zmarszczki to dla nas również nie problem – zabiegi bazujące na wypełniaczach świetnie sobie z nimi radzą.

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy przeprowadzili już tysiące zabiegów przywracających skórze młodość. Zaufaj i Ty, wybierz Arte Medicina w Krakowie!