Twój problem

Cellulit

Cellulit jest zaburzeniem polegającym na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Przyczyną jego powstawania mogą być czynniki genetyczne, nieprawidłowa dieta, zbyt duża masa ciała, zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia krążenia. Cellulit można zaobserwować najczęściej na powierzchni pośladków oraz ud jako charakterystyczne wgłębienia skóry, przypominające swoim wyglądem skórkę pomarańczy.

Wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Pierwszy z nich występuje najczęściej u osób szczupłych i jest spowodowany zachwianiem rytmu hormonalnego. Drugi natomiast powstaje w głębokich warstwach skóry właściwej i tkanki łącznej, a przyczyn jego powstawania należy doszukiwać się w nieprawidłowym procesie rozpadu triglicerydów i nadmiernym odkładaniu się cukru oraz tłuszczów w komórkach.

Tylko skuteczne metody

W Arte Medicina Kraków skutecznie pozbędziemy się cellulitu. Szereg zabiegów poprawiających wygląd skóry oraz wdrożenie kilku prostych zasad do codziennej rutyny sprawi, że w końcu osiągniesz efekt gładkiej i jędrnej skóry.

Nasi doświadczeni specjaliści przygotują dla Ciebie plan zabiegowy szyty na miarę Twoich potrzeb.

Lista rekomendowanych zabiegów

Sprawdź inne zabiegi